1 квітня 2018 року Божого,  у день свята Входу Господнього до Єрусалиму (Квітна Неділя), у Підгірцях відбулося особливе святкування. Розпочалося святкування з посвячення новоспоруджених хоругв, які були пожертвувані та вишиті бісером п. Лідією Сумик і священичих риз зеленої барви, які власноруч вишила п.Леся Ковалець.

Після Божественної Літургії о.Тарас Дзьоба, настоятель храму, висловив щирі слова вдячності всім добродіям які допомагають відновити храм-пам’ятку, зокрема священик наголосив, що з ласки Божої - чимало вдалося зробити спільними зусиллями до цього часу. Так, завдяки підтримці влади усіх рівнів: сільської ради, районної ради і адміністрації, обласної ради вдалося виготовити проектно-кошторисну документацію для храму.

Цього дня було презентовано промоційну літературу про пам’ятку архітектури національного значення - храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста та св.Йосифа (Обручника). Дане видання презентував п. Василь Стрільчук директор Бродівського історико-краєзнавчого музею. Воно являє собою буклет, перекладений чотирма мовами, який вдалося видати спільними зусиллями сільської та районної рад. За словами п. Василя питання збереження і належного ставлення до історичних надбань напряму впливає на формування нашого державотворення, адже народна мудрість навчає: «Народ, що не знає своєї історії - немає майбутнього».

У подячному слові о.Тарас висловив подяку присутнім на святі представникам влади: депутату обласної ради п.Олегу Панькевичу, голові районної ради п.Євгену Шведу, депутату районної ради Володимиру Булишину, голові сільської ради п.Надії Михайлишин за спільні скоординовані дії направлені на порятунок святині. «Церковний купол об’єднує нас усіх у спільноту Божих дітей і тут ми всі рівні перед Богом. І це велика ласка Божа, що спільна праця увінчалася успіхом». Неабияк заслуговують слів вдячності  перекладачі які на волонтерських засадах трудилися над перекладом видання, це: п.Олеся Крикавська, п.Ірина Бердичевська, п.Олена Волошин, а також п.Галина Петрусь вносила мовні правки.

Згадуючи дію персонажів святкового Євангелія від Івана, о.Тарас подякував п.Лесі Ковалець і Лідії Сумик, що вже не перший раз їхня жертовна праця прикрашає служіння у Божому храму.

«Сьогодні ви уподібнюєтеся у діяннях до Марії, яка намастила ноги Ісуса дорогоцінним нардом, а Ви - робите добре діло для Його Церкви - докладаєте зусиль задля віднови та прикрашаєте її. І як каже євангелист Матей, що жертву тієї жінки Господь прийняв і де тільки буде проповідуватися це Євангеліє - розповідатимуть і про те, що вона зробила. Отож і Ваша жертва (офіра, праця, порада, зусилля) є Богом прийняті на зразок жертви Марії, що вмила нога Спасителя», - резюмував священик.

Привітав цього дня священик хористку п.Ольгу Федоронько, яка святкувала напередодні свій день народження, вона від 2013 року, співає при парафіяльному храмі та самих початків, гуртувала хор.

Завершилися урочистості многоліттям для присутніх і всіх жертводавців, добродіїв, благоукрасителів святого храму Воздвиження Чесного Хреста і св.Йосифа (Обручника), що у с.Підгірці.

 

 

Розпорядок: (зима)

Бажаючих завітати прохання звертатися на емейл чи телефон, які подані у розділі "Контакти".

 

Неділя/Свято - Божественна Літургія: 10:30

В певні дні можливі зміни до розпорядку, тому завжди можна його уточнити за контактами поданими у розділі "Контакти"

Реквізити для пожертв на віднову храму

IBAN: UA223257960000026006300499371

МФО 325796

ЗКПО 26578788

АТ "Ощадбанк" Львів.

Отримувач: Релігійна громада УГКЦ с.Підгірці, Бродівського р-ну

 

Контакти:

Адреса: вул.Грушевського 13а, с.Підгірці, Львівської обл. Україна

Емейл: pidgirci.org@gmail.com